Skip to content Skip to footer

ULUSLARARASI KOZMETİK, GÜZELLİK EKİPMANLARI VE KUAFÖRLÜK FUARI

Cosmetics Beauty Hair-2024

Fuar Tarihi: Eylül 2024

Organizatör: Romexpo

Şehir/Ülke: Bükreş/Romanya

Fuar Alanı: Romexpo Fuar Merkezi

% 50 DEVLET DESTEKLİ
Cosmetics Beauty Hair Fuarı yıldan yıla büyüyerek, bu sektördeki profesyoneller için bir referans  noktası olma hedefine ulaşmıştır. Romexpo, COSMETICS BEAUTY HAIR Fuarını  düzenlediği her versiyonla ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılaması için katılımcı firmalara tüm desteğini sunmuştur.. Bu nedenle, yenilik, profesyonellik ve ticari atmosferi her versiyonun  temel unsurlarıdır.
Kozmetik sektörünün her sektörünü kapsayan fuar, kozmetik, vücut bakımı ve kuaför ürün ve ekipmanları ile ilgili tüm üreticileri, ithalatçıları ve distribütörlerini bir araya getiriyor.
 
7 Ülkeden 137 katılımcı! 6128 m2 net alan! 6552 Ziyaretçi ! 
 
Katılımcı Ülkeler: Bulgaristan, İtalya, Litvanya, Moldova, Polonya, Romanya, Türkiye
Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan yollar üzerinde bulunan Romanya, coğrafi yakınlık ve ulaşımın kolay olmasından dolayı  Romanya, 18 bini aşkın Türk şirketleri ile birlikte Türkiye için “bölgesel üs” konumuna gelmiştir. Romanya’da üretim yapan şirketlerin AB ülkelerine kotasız ihracat fırsatı Türk şirketlerinin bu tercihinde önemli bir sebeptir.  Yaklaşık 500 bin araç üretimi ile AB’nin önemli otomotiv üslerinden biri olan ve her yıl otomotiv üretimini artıran Romanya, başta otomotiv olmak üzere, tekstil, gıda, makine, tüketim mallaarı,  gibi alanlarda Türk şirketleri için önemli fırsatlar taşımaktadır.
Petrol, doğal gaz, kömür, tuz, demir, altın, gümüş gibi önemli yeraltı zenginliklerinin yanı sıra, ekilebilir verimli tarım arazileri, sağlam bir sanayi altyapısı gibi avantajlara sahiptir.
Romanya, sahip olduğu büyük pazar potansiyeli (22 milyon tüketici) ve ticari geçişlerdeki mükemmel konumunun yanı sıra 1000 km’nin üzerindeki bir yarıçapta 200 milyon nüfusa hitap etmektedir.
 

Fuar Galeri