Skip to content Skip to footer

ULUSLARARASI AMBALAJ VE AMBALAJ TEKNOLOJİLERİ FUARI

Packshow-2024

Fuar Tarihi: 14-17 MAYIS 2024

Organizatör: Romexpo

Şehir/Ülke: Bükreş/Romanya

Fuar Alanı: Romexpo Fuar Merkezi

Pack Show 2024 , mevcut trendi ve şirketleri çevre dostu ambalajların üretimi ve tedarikine ve ayrıca mevcut gereksinimlere uyarlanmış ekipmana dahil etme ihtiyacını vurgulayan yenilikçi bir konseptle geliyor:

Balkan coğrafyası özelinde bakıl dığında Türkiye’nin en fazla dış satım gerçekleştirdiği Balkan ülkesi  6 milyar 317 milyon dolarla Romanya oldu.

Ülkeye yapılan ihracat 2022’de 2021’e göre yüzde 30,2 artarken, Romanya Türk ürünlerine en fazla talep gösteren 11’inci ülke konumunda.

 Pack Show 2024

12 ülkeden 185 katılımcı ! 32.758m² alan 48.000 ziyaretçi !

Katılımcı Ülkeler :Bulgaristan, Çin, İsviçre, Çek Cum. Fransa, Almanya, Yunanistan, Makedonya, İngiltere, Moldova, , Hollanda, Polonya, Romanya, Slovakya, İspanya, Türkiye, A.B.D., Macaristan,

Türkiye’yi Avrupa’ya bağlayan yollar üzerinde bulunan Romanya, coğrafi yakınlık ve ulaşımın kolay olmasından dolayı  Romanya, 18 bini aşkın Türk şirketleri ile birlikte Türkiye için “bölgesel üs” konumuna gelmiştir. Romanya’da üretim yapan şirketlerin AB ülkelerine kotasız ihracat fırsatı Türk şirketlerinin bu tercihinde önemli bir sebeptir.  Yaklaşık 500 bin araç üretimi ile AB’nin önemli otomotiv üslerinden biri olan ve her yıl otomotiv üretimini artıran Romanya, başta otomotiv olmak üzere, tekstil, gıda, makine, ambalaj ürünleri  gibi alanlarda Türk şirketleri için önemli fırsatlar taşımaktadır.  Petrol, doğal gaz, kömür, tuz, demir, altın, gümüş gibi önemli yeraltı zenginliklerinin yanı sıra, ekilebilir verimli tarım arazileri, sağlam bir sanayi altyapısı gibi avantajlara sahiptir. Romanya, sahip olduğu büyük pazar potansiyeli (22 milyon tüketici) ve ticari geçişlerdeki mükemmel konumunun yanı sıra 1000 km’nin üzerindeki bir yarıçapta 200 milyon nüfusa hitap etmektedir.Fuar Galeri